Logo Logo
KOSGEB’in Faizsiz Kredi Destekleri Ve Kredi Miktarları

KOSGEB’in KOBİ,Girişimci ve işletmeler için sunmuş olduğu faizsiz kredi desteklerini  3 Ana başlık altında toplamak yanlış olmaz. Bu faizsiz kredi destekleri;

1-KOSGEB Hibe projeleri kapsamında olan hibe ile birlikte verilen sıfır faizli krediler;

KOSGEB Hibe projeleri kapsamında olan ;

Girişimcilik Destek Programı,

İş Birliği Güç Birliği Programı,

ARGE İnovasyon Programı,

Endüstriyel Uygulama Programı,

KOBİ Gelişim Programı( KOBİGEL) Programı, vb. diğer KOSGEB Destek Programları.

Bu hibe programları kapsamında verilen faizsiz krediler ile işletmeler sadece proje faaliyetlerinde belirtilen giderler için ilgili harcamaları yapabilirler. Bahsi geçen proje faaliyetleri dışında işletmelerin diğer harcamaları için bu krediyi kullanamazlar. Kısaca söylemek gerekirse KOSGEB Hibe programları kapsamında olan faizsiz krediler için işletmeler sadece ilgili hibe desteği almaya hak kazanan projesinde  yer alan faaliyetler için  banka  teminatı karşılığında bu faizsiz kredileri kullanabilir.

KOSGEB’in üstte  belirtilen(İş Birliği Güç Birliği Programı, ARGE ve İnovasyon Programı, Endüstriyel Uygulama Programı, KOBİ-GEL Destek Programı vb.) diğer hibe destek programları kapsamında faizsiz kredi destekleri hakkında ihtiyacınız olan her şey Aracısız Hibe Alma Çözümlerinde !

2-KOSGEB Acil İhtiyaç Kredileri;

İlde  yaşanan doğal afet vb. çeşitli mücbir  sebepler ile sadece o il sınırları içine kalan  KOBİ ve işletmelerin yararlanacağı bir KOSGEB Kredisidir. Örneğin Van Depremi ile Van ilinde açılan Van Acil Kredi Desteği Hayat Reyhanlı Acil Kredi  desteği gibi.

3-KOSGEB Kredi Faiz  Desteği;

Ülke  genelinde  bütün KOBİ’lerin  yaralanacağı KOSGEB ‘in ilgili tek Kredi Programıdır. Program duyurusu  KOSGEB resmi web sitesinde yapılır  bankaların ilgili ipotek şartlarını taşıyan işletmelerin tamamı bu  KOSGEB Kredi Faiz  Desteğinden yararlanabilir.

(2017 yılı  başlarına Ülke genelinde 2 defa 50.000 TL faizsiz kredi desteği sunulmuştur.)

Üstte  bahsi geçen Üç farklı KOSGEB Kredisi içinde  en yaygın olarak kullanılan ve  KOSGEB veri tabanına kayıtlı bütün işletmelerin kolay  ve yaygın olarak alabilecekleri faizsiz kredi destek programı KOSGEB Kredi Faiz Desteğidir.

KOSGEB Kredi Faiz  desteği kapsamında maksimum 300.000 TL ’ye kadar faizsiz kredi desteği sunmaktadır. Bu kredilerde işletmeler ve yatırımcılar  faiz ödemezler. KOSGEB Kredi  faiz desteği başvuru dönemleri, başvuru şartları, geri ödeme şartları vade vb. başvuru evrak ve işlemleri gibi onlarca püf nokata hakkında  detaylı bilgi almak ve ihtiyacınız olan her şeye sizde ! Aracısız Hibe Alma Çözümleri ile  sahip olabilirsiniz.

ARACISIZ HİBE ALMA ÇÖZÜMLERİ ( NEDİR ? SANA  NE SAĞLAR ? )

HİBE ALMA  REHBERLERİ

T.HİBE  DESTEĞİ ALMIŞ PROJE/İŞ PLANI ÖRNEKLERİ

ÖZEL %100 KESİN HİBE  DESTEĞİ ALMA  GARANTİLİ DANIŞMANLIK HİZMETİHibe Kurtlarından Tavsiyeler