Logo Logo
KOSGEB Ne Değildir?

KOSGEB, 1990 yılında  kurulmuş Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığına  bağlı bir  kamu kuruluşudur.

KOSGEB,bir banka  değildir!

KOSGEB ,çeşitli konu ve alanlarda ülkemizdeki KOBİ, işletme, yatırımcı  ve yeni iş yeri kurmak isteyen  girişimcilere çeşitli destek programları ile hibe ve faizsiz  devlet kredisi  desteği sunar.

KOSGEB HİBESİ; KOSGEB karşılıksız, geri ödemesiz nakit  para  desteği sunar ancak bu destek işletmenin ilgili hibe desteği başvurusu  kapsamında yapmış olduğu-yapacağı- giderleri- içindir. Kosgeb hibe  desteği ile  ev ,araba, iş yeri, arazi ,gayrimenkul satın alamazsınız.

KOSGEB KREDİSİ;KOSGEB kredileri faizsizdir. krediyi kullanan girişimci veya işletme faiz ödemez-örnek 30 ay sonra  geri ödemeli girişimcilik sabit  yatırım desteği 100.000 TL dir.

KOSGEB 2014’te33.815 işletmeye toplamda 348.029.091 TL ,2015’te 351 Milyon 708 Bin TL destek sunarken ,2016 ‘da destek bütçesini % 182 artarak 1 Milyar 236 Milyon 898 Bin TL destek sunarken.2017 yılı bütçesi arttırılmıştır.

KOSGEB bitkisel  yetiştiricilik, hayvansal  yetiştiricilik, sigortacılık, bankacılık … vb. sektörlere  destek sunmaz. bunların dışındaki bir çok sektör KOSGEB ‘den hibe ve faizsiz kredi desteği alabilir.

Hangi il veya ilçede olursanız olun mutlaka  bulunduğunuz  il veya ilçeyi kapsamına  alan  bir KOSGEB Hizmet Müdürlüğü kapsamında işletmenizin ihtiyacı olan  çeşitli KOSGEB hibe ve  kredilerinden yararlanabilirsiniz.

KOSGEB hibe  ve faizsiz kredi destekleri aracısız ve ücretsiz olarak  verilmektir.KOSGEB Hibe ve Faizsiz Kredi  Desteklerine tek  başınıza , hiç bir  aracı kurum ve şahısa para  ödemeden ulaşa bilirsiniz.

KOSGEB hibe ve kredileri ,çeşitli KOSGEB hibe  ve kredi  alma şart ve koşullarına  bağlıdır yani bu hibe  ve kredileri almak için  birkaç basit  evrak ve işlem  basamağını uygulamalısınız.

KOSGEB hibe  ve faizsiz kredi desteği başvuruları oldukça basittir.Herkes kolayca kendi hibe  başvuru formunu doldura bilir ve hibe başvuru evraklarını oluşturabilir.Bunun için aracı ve sözde proje yazarlarına on binlerce lira ödemenize  gerek yoktur.

KOSGEB 2015 yılında çeşitli hibe ve faizsiz kredi destek ( Kredi Faiz Desteği) programları ile KOBİ ve girişimcilerimize yönelik toplamda 351 Milyon 708 Bin TL destek dağıtmıştır. Esnaf, KOBİ ve girişimcilerimiz için her yıl düzenli olarak sunulan bu hibe ve faizsiz kredi destekleri katlanarak artmaktadır. 2016 yılında ise KOSGEB tarafından dağıtılması planlanan bütçe % 182 artarak 1 Milyar 236 Milyon 898 Bin TL’ye yükseltilmiştir.Bu hibe  desteği miktarı her yıl artmaktadır.Örneğin 2017 yılı başlarında KOSGEB iki defa ülke genelinde  faizsiz 50.000tl’ye kadar faizsiz kredi desteği çağrısıne çıkmış ve bir çok esnaf, KOBİ ve girişimcimiz bu destekten yararlanmıştır.

Sizde en hızlı / kolay ve / en doğru yoldan,

Para ve  zamanınızı  çöpe  atmadan,

Aracı ve sözde iş planı (hibe başvuru formu) yazarı firmalara binlerce lira ödemeden,

Hemen / çok  hızlı / kolay ve / en doğru  yoldan,

Aracısız Hibe Alma Çözümleri ile KOSGEB Girişimcilik Desteği hibe  ve faizsiz kredi  fırsatlarına ulaşabilirsiniz.

KOSGEB Hibe  ve Kredi Desteklerine hemen en ekonomik/ en  hızlı / kolay  ve / en doğru yoldan üstelik  dolandırılmadan ulaşabilmeniz için aradığınız her şey web  portalımızda  tam  ve eksiksiz  olarak  Aracısız Hibe Alma Çözümleri ile size bir tık kadar yakın.

ARACISIZ HİBE ALMA ÇÖZÜMLERİ ( NEDİR ? SANA  NE SAĞLAR ? )

HİBE ALMA  REHBERLERİ

T.HİBE  DESTEĞİ ALMIŞ PROJE/İŞ PLANI ÖRNEKLERİ

ÖZEL %100 KESİN HİBE  DESTEĞİ ALMA  GARANTİLİ DANIŞMANLIK HİZMETİ

 

 Hibe Kurtlarından Tavsiyeler