Logo Logo
Hibe Destekli Proje Nedir?

Gerek katılım öncesi mali yardım aracı gerekse diğer yurt içi ve yurt dışı çok yıllıklı açık teklif çağrıları ve hibe duyuruları ile özellikle son yıllarda proje ve hibe kavramlarını sıklıkla yan yana görür olduk.

Hibe Desteği ve Proje Nedir?  Hibe Destekli Proje Nedir?

Hibe Desteği en genel anlamı ile karşılıksız nakit para desteği demektir. KOSGEB Hibe Desteklerinin hak ediş esasına dayalıdır. Yani KOSGEB sizi ‘’  siz ilgili harcamaları yaptıktan sonra destekler’’ kısacası projesi hibe almaya hak kazanan işletmeler projede belirtmiş oldukları faaliyetlerin harcamalarını önce kendisi yapar, ardından yapmış olduğu bu harcamaların evraklarını( fatura ve banka dekontları- ödeme yapıldığına dair-) KOSGEB’e sunar ve ödeme alır( 15-45 gün arasında vb.)KOSGEB’den alacağınız hibe desteği bu yolla sunulur. KOSGEB size destek kapsamında olan giderleriniz için yine destek kapsamından belirtilen oranlarda ödeme yapar. Bu ödeme karşılıksız ve geri iadesiz nakit para desteğidir. Bu hibe desteği ile Devlet sizleri işletmelerinizde ilgili projeyi yapıp uygulayıp, bahsi geçen hibe programının genel hedefine, yani aslında ülkemiz ulusal  hedeflerine  hizmet ettiğiniz için bir nevi tebrik etmektedir. Siz, ilgili hibe desteğinin genel hedeflerine paralel olan proje faaliyetleriniz(proje hedefleriniz ile) ile aynı zamanda arkasında yüzlerce KOBİ Uzmanı, Maliye ve İktisat Uzmanının ülkemiz için çizmiş olduğu çağdaş hedeflere doğru okunuzu germiş olursunuz. Hibe Programlarını genel hedefleri bu sebeple işletmelere rehberlik yapmakta ve işletmelerin önüne çağdaş ve modern hedefler koymaktadır. Belki bu hibe ve teşvik gibi uygularımız olmaza işletmelerimiz ARGE’den, İnovasyondan, çağdan, çağılcıldan bi haber kalacak.

KOSGEB başta olmak üzere yurt içinden veya yurt dışından çeşitli kaynaklar İşletme, KOBİ, Girişimci, İşsiz, Öğrenci vb. gerçek veya  tüzel kişilik için hibe  destekleri sunmaktadır. Bütün hibe destekleride üstte  belirtilen  KOSGEB  Destekleri  gibi hak ediş esasına dayalı değildir. Ön ödemeli  ‘’yani; projeniz onaylandı şu kadar para hesamınızda! proje faaliyetleri için harcaya bilirsiniz.’’hibe desteği sunan kurum ve kuruluş sayısıda azımsanmayacak ölçüdedir. İster ön ödemeli, ister hak ediş esasına  dayalı  hibe  desteği olsun, yurt içinde  veya yurt dışında sunulan hibe  desteği başvurularınız için doldurmanız gereken başvuru formu’’ PROJEDİR’’. Diyebiliriz.

Devamını Oku...

Lügatlarda proje ile ilgili onlarca farklı açıklama yer almaktadır. Fakat bu açıklamaların hiç biri Hibe Projesi kavramına değinmemektedir. Hibe ve Proje kavramlarının birlikte yer  aldığı Hibe Projesi en genel anlamı ile ; İlgili hibe  desteği sunan kurumun, HİBE DESTEĞİNİ ALMAK İÇİN hibe  desteği başvuru şartlarını taşıyan işletmelerden(kişiler)  doldurmaları istediği HİBE  DESTEĞİ BAŞVURU FORMUDUR.

Özetle söylemek gerekirse Hibe Projesi= Hibe Desteği Almak İçin Doldurmanız Gereken Başvuru Formdur. KOSGEB başta olmak üzere hangi hibe  desteği sunan  kurum olursa olsun sizlerin ‘’kendi hibe  başvuru formunuzu sizin kendiniz tarafından doldurulmasını talep etmektedir’’ . Korkmayın özellikle KOSGEB Hibe Desteklerini başvuru formlarını doldurmak oldukça kolaydır. Herkes ama herkes t.hibe  desteği almış bir KOSGEB  Proje Örneğinden yararlanarak, kendi hibe desteği  başvuru formunu çok kolay ve hızlı bir şekilde hazırlaya  bilir. Bu yolla size proje hazırlama ve hibe desteği alacağını  vaat eden aracı ve dolandırıcılara on binlerce lira kaptırmamış ve paranızı sokağa  atmamış olursunuz.

KOSGEB’in çeşitli hibe ve faizsiz kredi desteklerine ulaşmak için artık sizde aracı ve proje yazarı firmalara binlerce lira ödemek zorunda değilsiniz.

Başvuru yapmak istediğiniz çeşitli KOSGEB Hibe ve Faizsiz Kredi Programları için yüzlerce farklı sektör ve iş kolu için hazırlanmış binlerce , t.hibe desteği almış iş planı ve proje örneğini görmek için tıklayınız.

Girişimciler,KOBİ ve İşletmeler için sunulan diğer Yurt İçi Ve Yurt Dışı Hibe Destekleri ve bu hibe destekleri için sizlere sunulan Aracısız Hibe Alma Çözümlerini hemen görmek için WWW.PROJEPAYLAS.COM’u ziyaret ediniz.

Hibe Kurduna Soru Sormak İçin Tıklayınız

Hibe Kurtlarından Tavsiyeler